SINGLE MALT WHISKY

Whisky Single Malt

Rodzaj whisky stworzony w całości w jednej destylarni. Produkowana jest  z jednego rodzaju słodu, w przypadku szkockiej whisky jest to słód jęczmienny. Według szkockich przepisów prawnych, dopuszcza się dodanie barwników na etapie produkcji (E150a – Karmel). Jest destylowana metodą Pot-Still czyli w kotłach, następnie dojrzewa minimum 3 lata w dębowych beczkach. Beczki te nie mogą przekraczać pojemności 700 litrów. Zwykle identyfikuje się ją jako szkocką whisky, ale jest ona także produkowana w wielu różnych krajach. Whisky wyprodukowane poza Szkocją może się różnić między innymi zbożem. Zamiast słodu jęczmiennego, może zostać użyty na przykład słód żytni. W naszym sklepie znajdziecie najlepsze whisky single malt z całego świata.

Najbardziej popularne Single Malt

Aberlour 10-letnia

Aberlour jest świetną whisky single-malt dla początkujących. Swój głęboki aromat zawdzięcza leżakowaniu w beczkach po sherry. Przywodzi on na myśl czekoladę i toffi. Jedna z najlepszych whisky z regionu Speyside.

Auchentoshan 12-letnia

Lekka, słodka w smaku dobra whisky. Dzięki potrójnej destylacji prosta zarówno w walorach smakowych jak i zapachowych. Polecana dla osób, które nie przepadają za mocnymi i intensywnymi trunkami.

Edradour 10-letnia

Pochodząca z najmniejszej tradycyjnej destylarni w Szkocji – Edradour, whisky o tej samej nazwie prezentuje świetne nuty miodowe oraz aromatem przypomina rum.

Oban 1999 Distillers Edition

Przez wielu uważany za jeden z najlepszych single maltów. Piętnastoletni Oban przed zabutelkowaniem leżakuje w beczkach  po Montilla Fino.  Aromat gotowanych owoców, orzechów, śliwek. Idealnie się komponuje z ciemną czekoladą.

Talisker Storm

Talisker Storm zawiera wszystkie swoje ciepłe, dymne nuty, które możemy znaleźć w standardowym Talisker 10yo. Wersja storm poszła o krok dalej, uwydatniając swoje cechy szczególne jeszcze bardziej. Świetna, rozgrzewająca whisky.

Macallan 12 yo Sherry Oak

Przepysznie gładka,  z bogatą nutą suszonych owoców i sherry. Światowy koneser F Paul Pacult opisał ją w swojej książce, jako „najlepszą 12-letnia whisky single malt„.

Glen Scotia 15yo

Ten pochodzący z Campbeltown trunek, jest postarzany w specjalnie wyselekcjonowanych amerykańskich dębowych beczkach, w których wcześniej leżakował bourbon.  Subtelny aromat wanilii i owoców.

Laphroaig Quarter Cask

Dobrze oceniana, młoda whisky,  której składniki nie przekraczają 6 lat. Zgodnie z nazwą, leżakowała w dębowych beczkach po bourbonie o pojemności 125 litrów. Dzięki temu, whisky ma bliższy kontakt z drewnem, co przyspiesza proces starzenia.

Lagavulin 16yo

Pochodząca z Islay cechuje się charakterystycznym dla tego regionu dymnym aromatem torfu, zapach bardzo lotny i bogaty, jedna z cech szczególnych tego alkoholu.

Whisky dla koneserów

Scallywag

Big Peat

Spey

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem, skontaktuj się z nami, lub odwiedź nas na miejscu, zapraszamy!

Call Now Button